Šodien Latvijā tiek atzīmēta Vispasaules drošāka interneta diena

Drošāka interneta dienA 2015

2015. gada 10. februārī nu jau 12to gadu pēc kārtas tiks atzīmēta Vispasaules drošāka interneta diena ar saukli "Kopā par labāku internetu!”.

Latvijas Interneta asociācijas "Net-Safe Latvia" Drošāka interneta centra vadītāja Maija Katkovska uzsver: „Statistika apliecina, ka ilgstošs, pārdomāts un mērķtiecīgs darbs, veidojot skolu, bibliotēku, bērnu un vecāku sadarbību un izglītojot sabiedrību kopumā nes vajadzīgos rezultātus. Ar gandarījumu varu teikt, ka pēdējo gadu laikā arvien vairāk bērni un jaunieši pārzina savas tiesības, vēršas pēc palīdzības problēmgadījumos, to apliecina gan elektronisko ziņojumu statistika drossinternets.lv mājas lapā, gan zvanu statistika Uzticības tālrunim 116111. Tāpat arī jāsecina, ka Latvijā bērni un jaunieši ievērojami mazāk nodarbojas ar citu pazemošanu internetā nekā viņu vienaudži citur Eiropā. Šobrīd mūsu mērķis ir arvien vairāk iesaistīt pašus jauniešus kvalitatīva un pozitīva interneta satura radīšanā”.

Katru gadu Latvijas Interneta asociācijas "Net-Safe Latvia" Drošāka interneta centrs un sadarbības partneri organizē izglītojošus un informatīvus pasākumus, iesaistot tajos Latvijas skolas, bibliotēkas un plašu sabiedrību. Aicinot domāt par drošību internetā un kopā radīt labāku interneta vidi un saturu, 2015. gada 9. un 10. februārī  tiks organizēta 24 stundu Latvijas interneta lietotāju aptauja INTERNETA TAUTAS SKAITĪŠANA ar mērķi noskaidrot - kas, kur, kādiem mērķiem un cik ilgi 24 stundu laikā Latvijā lieto internetu, kā arī – vai interneta vidē interneta lietotājs ir vairojis pozitīvo vai negatīvo saturu. INTERNETA TAUTAS SKAITĪŠANA nav kvalitatīvs pētījums, tā ir akcija ar mērķi aicināt ikvienu interneta lietotāju  aizdomāties par drošības jautājumiem internetā, kā arī savu atbildību un  uzvedību internetā. Spied un esi pieskaitīts!

Vairāk par aktivitātēm, kurās aicinām Jūs aktīvi piedalīties www.drossinternets.lv

 

 

 

(c) Latvijas Interneta Asociācija, 2001/2010Atpakaļ | Sākumlapa